Başkanımız Ahmet Nur Çebi, Yeni Transferlerimizle Birlikte Basın Toplantısı Düzenledi

Başkanımız Ahmet Nur Çebi ve Yeni Transferlerimizin Basın Toplantısı

Futbol Takımımızın 2020-21 sezonu yaz transfer döneminde kadrosuna kattığı; Fabrice Nsakala, Welinton Souza, Francisco Montero, Valentin Rosier, Gökhan Töre, Hüseyin Atakan Üner, Josef de Souza, Rachid Ghezzal ve Vincent Aboubakar için Vodafone Park’ta Başkanımız Ahmet Nur Çebi’nin katılımıyla bir basın toplantısı düzenlendi.

Kulübümüz tarafından uygulanan rutin Covid-19 PCR testi pozitif sonuçlanan yeni transferlerimizden Bernard Mensah, takip ve tedavi döneminde olduğundan yer almadığı basın toplantısına video mesaj gönderdi.

Başkanımız Ahmet Nur Çebi, basın toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Pandemi şartları altında transfer limiti uygulaması doğrultusunda yapmış olduğumuz yeni transferlerimizle huzurlarınızdayız. Yeni transferlerimizin beklentilerimizi karşılayacaklarından şüphemiz yok. Var olan oyuncularımız ve yeni transferlerimizle birlikte şampiyonluğu kovalayacağımızı ve başarılı olacağımızı beyan etmek istiyorum.

Bu transfer döneminde bizi yıpratmak adına çeşitli algı operasyonları yapıldı. Transfer yapılmadığı bile söylendi. Bu algıların yanlış olduğunu göstermek adına değerli transferlerimizle karşınızdayız.

Transfer tek bir kişinin yapabileceği bir operasyon değildir. Beşiktaş gibi köklü kulüplerde bu işler ekip olarak yapılır. Transferler, benim bilgim ve onayım dahilinde Futbol A.Ş. Başkanı Erdal Torunoğulları, Yönetim Kurulu Üyesi Emre Kocadağ, Futbol A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Sümer, Teknik Direktör Sergen Yalçın ve scout ekibinin çalışmaları ve görüşleri sonucunda gerçekleşmiştir. Giden oyunculardan daha iyi oyuncular transfer ettiğimize inanıyor ve bu transferleri yaparken 8 milyon euro tasarruf ettiğimizi ifade etmek istiyorum. Transferleri yaparken menajerlik ücreti vermedik, özel uçakla oyuncu getirmedik. Beşiktaş’ın menfaatlerini nasıl savunduğumuzu takdirinize sunuyorum.”

Çebi’nin ardından duygularını paylaşan yeni transferlerimiz şu ifadeleri kullandı:

Francisco Montero: Burada olduğum için mutlu ve gururluyum. Hedefimiz yer aldığmız kulvarlarda başarılı olmak.

Welinton Souza: Büyük bir kulübe geldim. Başkanımız başta olmak üzere herkese teşekkür ederim. Elimden gelenin en iyisni yaparak takıma yardım etmek istiyorum. Hedefim burada şampiyonluk yaşamak.

Josef de Souza: Bütün camiaya iyi şanslar dilerim. Bu formayı giymek benim içinn çok büyük bir mutluluk.

Vincent Aboubakar: Başta Başkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Aynı istek ve arzuyla Beşiktaş’a döndüm. Bu formayı yeniden giymenin mutluluğunu yaşıyorum. Yeni şampiyonluklar yaşamak istiyorum.

Gökhan Töre: Çok mutluyum. Bu büyük camianın parçası olduğum için gururluyum. İlk günkü gibi bu formayı heyecan ve gururla taşıyacağım. Taraftarlarımızın arkamızda olduğunu biliyorum. Başkanımız Ahmet Nur Çebi’ye, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Emre Kocadağ ve Erdal Torunoğulları ile Teknik Direktörümüz Sergen Yalçın’a teşekkür ederim.

Atakan Üner: Burada olduğum için mutluyum. Başkanımıza ve hocamıza teşekkür ediyorum. Beşiktaş, çok büyük bir kulüp. Beşiktaş’ı daha iyi yerlere taşımak için elimizden geleni yapacağız.

Fabrice Nsakala: Beşiktaş forması giymek büyük bir onur. Yıllarca bu seviyede oynamak için çalıştım. Şimdi bunun tadını çıkarıyorum. İyi çalışarak daha iyi yerlere geleceğiz.

Rachid Ghezzal: Burada olduğum için sevinçliyim. İyi bir takımız. Umarım taraftarlarımız en kısa zamanda tribüne döner. Onların gücünü hissetmek bizim için önemli.

Valentin Rosier: Beşiktaş’ın bana olan yaklaşımını çok beğendiğim için buradayım. İyi bir takımız. İnşallah bu sezon şampiyon oluruz.

Bernard Mensah (Video Mesaj): Bugün aranızda olamadığım için üzgünüm. Normal zamanlar yaşamıyoruz ve ben de bu durumu tecrübe etmek zorunda kaldım. Ancak kendimi iyi hissediyorum. Takıma dönmek için sabırsızlanıyorum. Beşiktaş’ta oynamayı çok istedim ve şu anda takımın bir parçasıyım. Olmak istediğim yerdeyim. Transferim için uğraşan Başkanımıza ve Yönetim Kurulumuza teşekkür ederim. Takıma da bir mesajım var, ben gelene kadar sıkı çalışın.